کودکان شاد در اسباب کشی

در ذهن خود داشته باشید که تنها اسباب کشی یک اتفاق کوتاه در داستان خانواده شما خواهد بود. هر چند ممکن است این گونه به نظر بیاید که تمام وقت شما صرف بسته بندی و کارهای مربوط به اسباب کشی می شود. مطمئن باشید که زمان زیادی را با بچه هایتان می گذرانید و بهترین ها را برای آنها انجام می دهید

کودکان شاد در اسباب کشی
کودکان شاد در اسباب کشی

چگونه در اسباب کشی کودکانی شاد داشته باشیم؟

اگر این روزها در حال اسباب کشی هستید و فعالیت شما بسیار زیاد است.

شما باید بتوانید کل وسایل خانه را بسته بندی کرده , اسباب کشی کنید,جعبه ها را باز کرده و وسایل را جا به جا کنید و هم چنان والدینی مسئول و فداکار باشید. پس می توانید از شرکت های باربری (اتوبار) کمک بگیرید. فقط در ذهن خود داشته باشید که تنها اسباب کشی یک اتفاق کوتاه در داستان خانواده شما خواهد بود. هر چند ممکن است این گونه به نظر بیاید که تمام وقت شما صرف بسته بندی اثاثیه و کارهای مربوط به اسباب کشی می شود. مطمئن باشید که زمان زیادی را با بچه هایتان می گذرانید و بهترین ها را برای آنها انجام می دهید.

1- با کودکان خود صحبت کنید.

بگذارید آنها بدانند که در حال اسباب کشی هستید. خانه ی جدید را به آنها نشان دهید. اگر به جای دوری اسباب کشی می کنید,تصاویری از خانه ی و شهر جدید را به آنها نشان دهید.هر چه زودتر با آنها صحبت کنید تا بتوانند شرایط جدید را قبول کنند.

2- کودکان در هر سنی نگاه کردن به نقشه را دوست دارند از روی نقشه به آنها نشان دهید که می خواهید به کجا اسباب کشی کنید.

3- نگران نباشید.

ممکن است کمی طول بکشد تا آنها با شرایط جدید کنار بیایند .آنها می گویند که خانه و دوستانشان را دوست دارند چرا باید از آنجا برویم؟ این سوالات کاملا طبیعی است شما ممکن است جواب بدهید ما می خواهیم به دوستانمان نزدیکتر شویم یا اینکه محل کار پدر عوض شده است. به آنها یادآوری کنید که می توانند دوستانی شاد و سرزنده پیدا کنند.

4- به کودکان خود مسئولیت دهید.

با توجه به سن کودکان می توانید از آنها بخواهید تا در کارها به شما کمک کنند. کودکان بزرگتر می توانند در مرتب کردن و بسته بندی اثاثیه به شما کمک کنند .

5- یک کیف از وسایلی که کودک شما در شب اول در خانه ی جدید لازم دارد جمع کنید.

چیز هایی که لازم دارید عبارتند از :چراغ قوه , باتری , دستمال توالت , کتاب و اسباب بازی مورد علاقه آنها , برچسب , کتاب های رنگی کوچک , بازیهای فکری(بسته به سن کودک)که بتواند کودک شما را سرگرم کند. زیرا ممکن است در هنگام ورود به خانه ی جدید تلویزیون یا اینترنت نداشته باشید.

6- کودکان را با اسباب بازی سرگرم کنید.

در حالیکه وسایل را بسته بندی می کنید اسباب بازی مورد علاقه کودکان را جدا بگذارید. اگر کودک شما خانه سازی را دوست دارد , یک مجموعه جدید یا قطار در نظر داشته باشید. خلاصه هر چیزی که بتوانند دستها و ذهن فرزند شما را مشغول کند.

7- اجازه بدهید تا کودکتان اتاقش را تزئین کند.

کودکتان را برای محیط جدید آماده کنید . شما می توانید از آنها بخواهید تا رنگ اتاق خود را انتخاب کنند.

8- اجازه دهید تا کودکتان میزبان دوستانش باشد.

شما می توانید یک میهمانی کوچک بگیرید و دوستان او را دعوت کنید. آنها می توانند با هم شام بخورند و ساعات خوشی را در کنار هم داشته باشد. از آنها فیلم بگیرید تا کودکانتان تصویری از دوستان خود داشته باشند.

بهترین اتوبار تهران شایسته شماست