وسایل مورد نیاز برای بسته بندی

بسته بندی خوب و مناسب یکی از مهمترین مراحل اسباب کشی است و خوب است بدانیم که 1- به چه نوع وسایلی نیاز داریم 2- از کجا تهیه کنیم 3- چگونه و در چه مواردی استفاده کنیم؟

وسایل مورد نیاز برای بسته بندی
وسایل مورد نیاز برای بسته بندی

بسته بندی حرفه ای و اسباب کشی

بسته بندی اثاثیه منزل در هنگام اسباب کشی بسیار ضروری است و حداقل 2 دلیل بسیار مهم برای آن متصور است !

بنابراین ما معتقدیم که بسته بندی اثاثیه با لوازم و تجهیزات مناسب نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است و باید آنرا جدی گرفت

لوازم بسته بندی اثاثیه و نحوه استفاده

بسته بندی اثاثیه خوب و مناسب یکی از مهمترین مراحل اسباب کشی است و خوب است بدانیم که

  1. به چه نوع وسایلی نیاز داریم
  2. از کجا تهیه کنیم
  3. چگونه و در چه مواردی استفاده کنیم؟

کارتنهای بسته بندی

کارتن ها مهمترین تجهیزات بسته بندی اثاثیه هستند. بدون آنها امکان تفکیک لوازم مختلف از هم وجود ندارد. همچنین جابجایی لوازم و وسایل ریز و درشت به صورت پراکنده و درهم شرایط سختی را برای چیدمان مجدد آنها در خانه جدید ایجاد میکنند.

چسب پهن و محکم

برای محکم کردن و بستن کارتنها نیاز به چسب داریم. چسب مانع از ریختن محتویات داخل جعبه ها به بیرون میشوند و خیال مارا از امنیت وسایل داخل آن راحت میکند.

ماژیک و برچسب

اگر تجربه اسباب کشی را داشته باشید بخوبی میدانید که چیدمان وسایل در خانه جدید درست به اندازه جمع آوری آنها مهم است و همچنین از مزیتهای نوشتن محتویات داخل جعبه بر روی آن آگاه هستید.

کارتنهای رگال دار

برخی از البسه نظیر کت و شلوار که معمولا قیمت بیشتری نسبت به سایرین دارند نیاز به توجه بیشتری دارند. اگر هزینه اتو کردن اینگونه لباسها را محاسبه کنید به آسانی متوجه خواهید شد که استفاده از کارتنهای رگال دار بسیار مقرون به صرفه خواهد بود و همچنین نظمی که این کارتنها برای البسه فراهم میکنند زمان چیدمان را کوتاهتر خواهد کرد.

بسته های حمل رختخواب

رختخواب ها معمولا حجیم، سنگین و بدبار هستند و در موارد زیادی اتفاق افتاده است که پس از باربری از حالت اصلی خود خارج شده و دفرمه میشوند. استفاده از بسته های حمل رختخواب تنها راه جلوگیری از این شرایط میباشد.

محافظها

پوشال، نایلونهای حباب دار، فوم، یونولیت، روزنامه و ...

از این تجهزیات برای جلوگیری از آسیب دیدن به لوازمی مانند ظروف چینی و کریستال ( ظروف شکستنی ) ، لوازم برقی و صوتی تصویری، آینه ها و قابها، تابلوها و ... استفاده میشود. محافظها را جدی بگیرید.

نایلون

1- معمولا برای محافظت از مبلمان، فرشها و لوازم بزرگ معمولا از نایلون ( معمولی و حباب دار ) استفاده میشود. (تعمیر مبل تهران )

2- از نایلونهای وکیوم ( وکیوم بگ ) برای کاهش حجم البسه استفاده میشود. در این مورد ابتدا لباسها را داخل کیسه قرار داده و سپس بوسیله یک مکنده ( جارو برقی ) هوای داخل آنرا خارج میکنند.